Ξανά με δύο ενδεκάδες

July 13, 2019

Ξανά με δύο διαφορετικές ενδεκάδες, όπως συνηθίζεται άλλωστε από πολλές ομάδες στα πρώτα φιλικά προετοιμασίας, αγωνίστηκε η Τσέλσι. Μετά την ισοπαλία με τη Μποέμιανς, οι «μπλε» του Φρανκ Λάμπαρντ αντιμετώπισαν την Σεντ Πάτρικς και επικράτησαν με 4-0. Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο στο παιχνίδι, με τον Μέισον Μάουντ να ανοίγει το σκορ στο 15ο λεπτό και τον Έμερσον να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας τ0υ στο 31′. Τα δύο γκολ στην επανάληψη σημείωσε ο Ολιβιέ Ζιρού σε 68ο και 88ο λεπτό.

Η ενδεκάδα της Τσέλσι στο πρώτο ημίχρονο: Caballero, Zappacosta, Tomori, David Luiz (c), Emerson, Jorginho, Mount, Kovacic, Barkley, Abraham, Batshuayi.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λονδρέζικη ομάδα αγωνίστηκε με τους: Cumming, Alonso, Zouma, Christensen, Azpilicueta (c), Bakayoko, Gilmour, Giroud, Kenedy, Pedro & Palmer.