Θετικό το πρώτο δείγμα

July 13, 2019

Μπροστά σε 50 χιλιάδες θεατές στην Αυστραλία, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 2-0 της Περθ Γκλόρι στο πρώτο της φιλικό προετοιμασίας για τη νέα σεζόν. Τα γκολ των «κόκκινων διαβόλων» σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ράσφορντ να ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ εντός περιοχής στο 61ο λεπτό. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 86′ ο Γκάρνερ, που είχε περάσει τρία λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή στη θέση του Λουκ Σο που αποχώρησε με πρόβλημα. Καλύτερος ποδοσφαιριστής του αγώνα ψηφίστηκε ένα νέο απόκτημα της ομάδας, ο Ντάνιελ Τζέιμς, ο οποίος αγωνίστηκε στο πρώτο 45λεπτο. Πρώτο δείγμα θετικό λοιπόν για την ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσιαϊρ, που την ερχόμενη Τετάρτη στο ίδιο γήπεδο (Optus Stadium) θα αντιμετωπίσει τη Λιντς.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Romero, Dalot, Tuanzebe, Jones, Young (c), Matic, Andreas, James, Lingard, Chong & Martial.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Pereira, Wan-Bissaka, Smalling, Rojo, Shaw (Garner 83), McTominay, Pogba, Mata, Gomes, Rashford, Greenwood.