Φιλική επικράτηση επί της Μπέτις

July 12, 2019

Το πρώτο φιλικό προετοιμασίας ενόψει της συμμετοχής της στην Πρέμιερ Λιγκ έδωσε η Σιέφιλντ Γιουνάιτεντ και επικράτησε με 1-0 της Μπέτις.  Το γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 63ο λεπτό ο ΜακΓκόλντρικ. Στο πρώτο ημίχρονο οι «λεπίδες» σημείωσαν ακόμη ένα τέρμα, όμως δεν μέτρησε αφού η μπάλα κτύπησε στο διαιτητή πριν φτάσει στον σκόρερ. Σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς αυτό απαγορεύεται και έτσι ο ρεφ του αγώνα σφύριξε αμέσως όταν η μπάλα βρήκε πάνω του, ακυρώνοντας ορθά το γκολ. Περισσότεροι από 1000 φίλοι της Αγγλικής ομάδας παρακολούθησαν από κοντά την αναμέτρηση.

Η ενδεκάδα της Σιέφιλντ στο πρώτο μέρος: Moore, O’Connell, Basham, Lundstram, Sharp, Egan, Norwood, K. Freeman, Bryan, Slater, Clarke.

Η ενδεκάδα στην επανάληψη: Moore, Baldock, Stevens, Fleck, O’Connell, Lundstram, L. Freeman, Jagielka, McGoldrick, Stearman, Duffy.