Ισοπαλία στη Φρανκφούρτη για την Τσέλσι

Χωρίς νικητή και με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε ο πρώτος ημιτελικός του Europa League ανάμεσα σε Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Τσέλσι που διεξήχθη στη Γερμανία. Πλέον όλα θα κριθούν σε μια βδομάδα,…

Χωρίς νικητή και με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε ο πρώτος ημιτελικός του Europa League ανάμεσα σε Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Τσέλσι που διεξήχθη στη Γερμανία. Πλέον όλα θα κριθούν σε μια βδομάδα, στον επαναληπτικό του Λονδίνου, με τους «μπλε» να έχουν το προβάδισμα λόγω της έδρας.

Ο Λούκα Γιόβιτς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 23′ λεπτό και ο Πέδρο Ροντρίγκες ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για ακόμη ένα γκολ, όμως οι ευκαιρίες τους δεν καρποφόρησαν και έτσι έμειναν στην ισοπαλία που τα αφήνει όλα ανοιχτά.